cr

Круглий стіл: «Кримські татари: вчора, сьогодні, завтра»

24 квітня в стінах «червоного корпусу» Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась цікава зустріч науковців, дослідників і експертів з питань кримських татар.

Розглядалися різні аспекти цього корінного народу в Україні. Розглядалися питання дослідження історичних джерел родоводів кримських татар. Цікава доповідь була у науковця  Іванця А., він розповідав про особливості націотворення кримських татар в період з 1917 по 1920 роки, коли пала Російська імперія, йшла світова війна, а на політичній мапі світу з’являлись нові політичні нації як українська та кримськотатарська.

Також мав виступ муфтій Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдер Рустемов, який висвітлював сувору реальність життя мусульман на кримському півострові після окупації 2014 року, розповідав про арешти невинних віруючих, відключення комунікацій в тих громадах, які не згодні з політикою поставленого окупаційною владою «муфтія» і так далі.

В кінці слово взяв відомий кримськотатарський активіст і громадський діяч Зеврі Куртбедінов, який розповідав про те, як пригнічує і знищує народи та їх духовність шовіністична імперська система Росії і це було раніше і не зупиняється до сьогодні. Також він наголосив на необхідності консолідації всіх свідомих сил задля відсічі агресору.

В кінці всіх чекав приємний кава-брейк, на якому вже в менш офіціозній атмосфері науковці могли поспілкуватись і обговорити цікави питання.

Прес-центр ДУМАРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».