cr

П’ятий рік ДУМАРК проводить святковий намаз за межами Батьківщини

4 червня в мечеті київського представництва Духовного управління мусульман АР Крим відбувся святковий намаз, присвячений одному з найбільших ісламських свят Ораза-байрам. Вже о 7:30 почали збиратися перші віряни, і згідно сунни пророка Мухаммада, мир йому і благословення Аллага, до святкової молитви віряни прославляли Всевишнього Аллага, промовляючи голосно святкові такбіри, як це наказав Всевишній Аллаг: “Аллаг бажає вам полегшення, а не утруднення; доводьте ж до кінця дні посту і звеличуйте Аллага за те, що Він вказав для вас прямий шлях; можливо, ви будете вдячні!” (Коран 2:185).

На намазі були присутні близько тисячі віруючих, серед яких – члени Меджлісу кримськотатарського народу, а також Лідер кримськотатарського народу, Мустафа Джемілєв.

Після звершення намазу, зі святковою проповіддю, виступив муфтій Духовного управління мусульман АР Крим – Айдер Рустемов, який звеличив Всевишнього Аллага, і нагадав про це всім мусульманам. Муфтій нагадав віруючим про важливість богобоязливості і єдності, а також про те що закінчивши школу рамадану, ми маємо бути справжніми її випускниками, бути щирими рабами Всевишнього Аллага, а не рабами рамадану, ми маємо продовжувати звершувати молитву, тримати піст, робити добрі справи на протязі всіх місяців, оскільки Всевишній Аллаг, Господь всіх місяців, а не тільки рамадану. Муфтій наголосив про важливість дотримання релігії Всевишнього Аллаха, а також єдності заради Аллага. «В цей святковий день ми маємо проявляти радість, як би важко нам не було, оскільки прояв радості в цей день – є поклоніння Всевишньому» – зазначив Рустемов.

Після завершення святкової проповіді, до вірян звернувся Лідер кримськотатарського народу, Мустафа Джемілєв, який звернувся до співвітчизників, привітавши усіх з цим великим святом. Мустафа Джемілєв зазначив що вже п’ятий рік триває окупація Криму, але наша боротьба триває, і як би не було важко, ми повинні продовжувати боротися з російським агресором і кожен має зробити свій внесок в цю боротьбу.

Прес-центр ДУМАРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».