cr

У Києві відбувся святковий захід з нагоди Ораза-байрам

6 червня в місті Київ, в парку ВДНГ (зона відпочинку «Поляна»), відбулися заходи з нагоди великого ісламського свята Ораза-байрам. Організаторами свята виступили Духовне управління мусульман АР Крим та Меджліс кримськотатарського народу за сприяння громадських організацій «Асоціація мусульман України» і «Український Центр Діалогу та Комунікацій», підтримки торгової мережі BFRESH, сімейного кафе «Бахчисарай», кафе кримськотатарської кухні «Musafir», туристичного агентства «Adam & Eva», телеканалу ATR а також зусиллям мусульман Києва.

Вже традиційно офіційну частину заходу відкрили з читання Благородного Корану.

Першим привітати мусульман з цим великим святом вийшов заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров, який нагадав про ті труднощі які зараз випали на долю кримськотатарського народу і висловив сподівання, що наступні свята кримські татари зможуть відзначати в себе дома, на Батьківщині.

Голова Ради улемів Сулейман Хайруллаєв нагадав віруючим, що радість в цей день є одним із проявів вдячності Всевишньому Аллагу. Голова Ради улемів висловив подяку всім організаторам заходу, наголосивши, що проведення подібних святкових заходів вже стало нашою доброю традицією.

Муфтій Духовного управління мусульман АР Крим Айдер Рустемов привітав усіх гостей зі святом Ораза байрам. В своїй промові муфтій зазначив, що людина радіє з різних причин: хтось радіє грошам, які заробив, хтось побудованому будинку, хтось славі та кар’єрі, але ми – мусульмани радіємо іншому, тому, що ніколи не зникне, тому, що є вічним, і це – наші добрі справи та віра у Всевишнього. Саме до цього закликає нас Господь у Своїй Книзі: «Нехай вони будуть тішитися цим, бо це краще того, що вони накопичують» (Коран 10:58).

«Свято – це завжди символ єднання!  Якщо ми станемо єдиними не тільки в святкові дні, але і у важкі для нас часи, то по Волі Всевишнього Аллага, нам вдасться здолати усі проблеми та негаразди», – зазначив Рустемов.

Після офіційних звернень і привітань, на сцену вийшли маленькі учасники свята, які читали вірші і співали пісні українською, кримськотатарською, англійською та турецькою мовами про місяць Рамадан та свято Ораза-байрам. Пізніше юні мусульмани показали невелику повчальну сценку про дискусію молодого імама Абу Ханіфи із візантійським посланцем.

Після завершення офіційної частини усіх присутніх частували святковим обідом. Гостей чекали подарунки, ігри, конкурси та розваги.

Прес-центр ДУМАРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».