cr

ДУМАРК взяло участь у підписанні хартії «Про надання паліативної допомоги людям старшого віку»

18 червня 2019 року відбулося підписання міжконфесійної хартії «Про надання паліативної допомоги людям старшого віку». Цей програмний документ передбачає співробітництво, взаємодопомогу, залучення різноманітних ресурсів для надання допомоги людям, які хворіють невиліковними хворобами і знаходяться в дуже тяжкому стані.

Ініціатором даної Хартії виступила Комісія з соціального служіння Всеукраїнської Ради церков і релігійних організацій, ГО «ЕЛЕОС-УКРАЇНА», МФ «Відродження» за підтримки Міністерства охорони здоров’я, Міністерства соціальної політики. Уповноваженого президента України з прав людини, громадських та благодійних організацій.

Ціллю даної хартії є полегшення надання паліативної допомоги з боку релігійних організацій, створення сприятливих умов для більшої ефективності паліативної медицини.

Не дивно, що саме релігійні організації виступили організаторами формування системи надання паліативної допомоги, адже саме тоді, коли людина наближається до смерті їй конче необхідна моральна, психологічна, соціальна і духовно підтримка. Саме тоді, коли медикаментозне лікування не дає покращення і людина починає думати про смерть, так необхідні слова любові і підтримки, необхідна допомога духівника, імама, який пояснить людині сутність життя, смерті, полегшить її фізичний та духовний біль.

На підписанні хартії були присутні представники влади, релігійних організацій та громадськості. Духовне управління мусульман Криму представляв Уповноважений Муфтія Абдуррахман Демур, який виступив з промовою про важливість і крайню необхідність залучення релігійних організацій до душпастирської роботи в сфері паліативної медицини. Він зазначив, що ісламська традиція говорить про допомогу хворим і тим, хто страждає, вказавши на слова пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллага) стосовно хворих: «Якщо хтось вийшов увечері, щоб відвідати хворого, то його супроводжують 70 тисяч ангелів, просячи прощення для нього до самого ранку, і буде йому сад в Раю. А якщо хтось вийшов вранці, то його супроводжують 70 тисяч ангелів, просячи прощення для нього, поки не настане вечір, і буде йому сад в Раю». (хадис передав імам Аль-Хакім в збірнику «Аль-Мустадрак»)

Тому з радістю можемо відмітити, що мусульмани України активно приймають участь в різноманітних соціальних проектах держави, намагаються своїм прикладом давати гідний взірець віри, показують, що ісламська умма сповнена любові та милосердя до ближнього й готова завжди протягнути руку допомоги тому, хто має потребу в цьому.

 

Прес-центр ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».