cr

ДУМК прийняло участь у круглому столі на тему: «Об’єднання зусиль громадянського суспільства для звільнення громадян України, незаконно позбавлених волі в Росії, окупованих Криму та Донбасі»

25 липня 2019 року, в місті Києві відбувся круглий стіл на тему: «Об’єднання зусиль громадянського суспільства для звільнення громадян України, незаконно позбавлених волі в Росії, окупованих Криму та Донбасі». В круглому столі прийняло участь Духовне управління мусульман  Автономної республіки Крим та його представник – Абдурахман Демур.

Круглий стіл підняв актуальні питання: незаконні арешти кримських татар і обмеження їх релігійних свобод, переслідування по політичним й релігійним мотивам  активістів кримськотатарського народу, звільнення бранців, які потрапили в полон під час військової агресії РФ та інші важливі питання для українського суспільства. Учасники заходу обговорювали роль громадянського суспільства в вирішенні зазначених питань.

Круглий стіл даного формату проводиться вже вдруге, організатором виступили Інститут релігійної свободи та Центр громадянських свобод за підтримки Union of Councils for Soviet Jews.

Захід був цікавий тим, що в ньому приймали участь представники релігійних організацій та духовенство, громадські активісти й волонтери, представники влади, дипломатичний корпус, журналісти й правозахисники. Це надало круглому столу всебічності у вивченні цієї проблематики.

Учасники шукали форми вирішення тих викликів, які стоять сьогодні перед українським суспільство і найперше – це, звичайно, проблема тимчасових територій, питання їх звільнення від окупанта, допомога полоненим, їхня духовна підтримка, створення переговорних майданчиків, за аналогом Мінського формату, залучення міжнародних організацій до вирішення цього питання.

Результатом обговорення стало затвердження «Резолюції щодо незаконно утримуваних громадян України на території Російської Федерації, окупованих Криму та Донбасу», яка серед іншого містить такі пункти: заклик міжнародної спільноти до того, аби вона поставила вимогу перед Російською Федерацією щодо безперешкодного доступу до окупованих українських територій Криму та Донбасу та утримуваних людей для міжнародних міжурядових організацій, призначити спеціального представника Європейського Союзу з питань окупованих українських територій Криму та Донбасу, Вимагати від Російської Федерації припинити політичні переслідування та негайно звільнити усіх громадян України.

Прес – центр ДУМ АРК

 

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».