cr

Чергове свято Курбан-Байрам у вигнанні

11 серпня в мечеті київського представництва Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим відбувся святковий намаз, присвячений ісламському святу «Курбан-Байрам» (свято Жертвопринесення). Близько тисячі вірян були присутніми на намазі.

Після звершення намазу, зі святковою проповіддю, прямий ефір якої транслювався також у Криму, виступив муфтій Духовного управління мусульман АР Крим – Айдер Рустемов, який нагадав віруючим про те, що саме в цей день паломники виконують більшу частину обрядів хаджу. Муфтій Криму наголосив на перевазі днів хаджу, адже вони є днями звеличення Всевишнього Аллага. Власне, Курбан і є великим проявом Єдинобожжя, на якому тримається ісламська релігія зі всіма практиками поклоніння.

Далі шановний муфтій розповів про витоки та історію цього свята, його моральні і духовні уроки, про важливість покори Всевишньому Аллагу, яка проявляється у дотриманні Його повелінь. Курбан – це жертвування, терпіння та боротьба на шляху Аллага своїм майном і душею, адже тільки так ми зможемо впоратися з усіма бідами і труднощами, які випали на народи нашої багатонаціональної умми, зокрема кримськотатарського народу, у зв’язку з окупацією Криму Російською Федерацією в 2014 році.

У святкові дні дуже важливо проявляти любов до своїх батьків, родичів та близьких, до своїх братів та сестер. Час зателефонувати, попросити пробачення та примиритися…

Після завершення святкової проповіді, муфтій Криму привітав зі святом всіх мусульман України в тому числі окупованого Криму від імені Меджлісу кримськотатарського народу.

Прес-центр ДУМК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».