cr

Муфтій Криму зустрівся з представниками моніторингової місії ООН з прав людини в Україні

6 вересня 2019 року у Київському представництві Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим відбулася зустріч з представниками моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

Муфтій Духовного управління мусульман Криму Айдер Рустемов разом з головою Ради Улемів Сулейманом Хайруллаєвим зустрілися з Головою регіонального офісу Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Діармудом Кунніффом, а також спеціалістом з прав людини Олександром Костилєвим. У ході зустрічі представники повідомили про цілі та задачі Місії на території материкової України і, особливо, на тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму.

На зустрічі пан Муфтій розповів представникам ООН про еволюцію розвитку Духовного управління мусульман Криму з моменту його існування до окупації та після окупаційного періоду, а також повідомив про створення нового, вільного та незалежного Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим на материковій Україні, яке було сформоване у листопаді 2016 року.

Представники офісу ООН сповістили про принципи своєї роботи, зокрема, про моніторинг та збір інформації та підготовку доповідей (щоквартальних та тематичних). Також представники ООН повідомили, що в окремих випадках здійснюють адвокацію з метою усунення порушень, відновлення правосуддя та притягнення винних до відповідальності.

Одним із дієвих інструментів є пряма конфіденційна комунікація з жертвами порушень прав людини в рамках мандату Місії в Україні. Духовне управління мусульман АР Крим зі свого боку сприятиме встановленню зв’язку жертв порушень прав людини з Місією.

Під час зустрічі обговорювались деталі взаємодії ДУМ АРК та Моніторингової місії ООН з прав людини. Представники Місії розгорнуто пояснили методологію своєї роботи, зокрема висвітлили інформацію, яка має бути зазначена заявниками при описі «кейсів»: коли відбулося порушення прав людини, місце його скоєння,  хто є ймовірним правопорушником (як правило, такими виступають окупаційна влада або влада загалом, котра упереджено ставиться до правопорушень не реагуючи на них належним чином), а також ідентифікація усіх сторін правопорушення – поліція, жертва, свідок, додаткові джерела, журналісти (ЗМІ).

Муфтій Криму поцікавився, як бути з громадянами інших держав, відносно яких відбуваються правопорушення, у тому числі, повязані з діями або бездіяльністю інших держав? Представники Моніторингової місії зазначили, що їх мандат на території України обмежений колом питань, які мають відношення до тих порушень прав людини, які відбулися в Україні.   Однак, існує такий інструмент як спеціальні доповідачі ООН, інформація про яких міститься на офіційних сторінках ООН в мережі інтернет. У відповідних випадках жертва порушення прав людини  може безпосередньо  звернутися до спеціальних доповідачів для вжиття ними відповідних заходів.

Нагадуємо, що ДУМ АРК брало участь у засіданні ОБСЄ восени 2018 року і планує приєднатися до подібних заходів і в майбутньому, у тому числі до Ради з прав людини ООН, яка засідає в Женеві декілька разів на рік.

Варто зазначити, що право на вільне віросповідання є одним із фундаментальних прав кожної людини. ДУМ АРК завжди приділяє цьому питанню велику увагу і закликає усіх співвітчизників у разі порушення їх прав звертатись до нас для того, аби ми могли якомога швидше реагувати на подібні випадки і допомагати у їх вирішенні.

Прес-центр ДУМАРК.

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».