cr

Фото на документи в хіджабі

З імям Аллага Всемилостивого, Милостивого!

Прийнята постанова Кабміну № 683-2019 щодо дозволу фотографування громадянам у головному уборі з релігійних чи медичних причин є яскравим прикладом взаємодії держави з релігійними організаціями та активної громадянської позиції кримськіх татар, мусульман України. Безсумнівно, що шлях до позитивного вирішення проблеми фотографування на документи в хустці був тернистим та нелегким. Низка зустрічей з головою ДМС, круглі столи, звернення до Міністерства Культури, окремо до Департаменту у справах релігій та національностей, в МВС України та окремо до Державного Науково-дослідного Експертно-криміналістичного Центру МВС України і навіть судові відмови, збір грошей, ініційований ДУМУ “Умма”, та внесення змін до держстандарту, – через все це довелось пройти мусульманам України. І Слава Господу, нарешті було знайдене системне рішення цього питання (на відміну від багатьох держав, де такі рішення приймались в судовому порядку) – через внесення змін до держстандарту стосовно фотографування на документи.

Ще в жовтні вищезгадана постанова набула чинності, але практика показала, що мусульманки, громадянки України, все ще отримували відмови через відсутність внутрішньої інструкції. Врешті решт Наказ ДМС № 875 від 18 жовтня цього року був опублікований через місяць після виходу і набув чинності.

Ми припускаємо, що на місцях у мусульманок України ще можуть виникати деякі проблеми з фотографуванням в головному уборі, що підтверджується інформацією, яка доходить до нас. Це викликане халатністю деяких держслужбовців, які не відслідковують оновлення внутрішніх інструкцій ДМС. Тому просимо максимально поширити цю інформацію, а у випадку відмови у фотографуванні звертатися за телефоном: 0632215464.

Сьогодні, 21.11.2019, МВС України планує провести презентацію нових стандартів фотографування на документи. Сподіваємося, це остаточно зніме багато питань та непорозумінь, які виникають на практиці.

Ми дякуємо кожному мусульманину, який вніс свій вклад в цю важливу для всіх нас справу, – своїми рішучими діями, грошима, знаннями, мудрістю та доброю порадою, своїми мольбами. Хвала Всевишньому!

Нижче ви знайдете посилання на згадані Постанову Кабміну та Наказ ДМС.

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-deyakih-post-683

http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE34117.html

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».