cr

Політичні біженці в Україні: поміж безвідповідальністю ДМС та нерішучістю судової влади

28 січня 2020 року о 10:30 у прес-центрі “Інтер-факс” відбулась прес-конференція на тему “Політичні біженці в Україні: поміж безвідповідальністю ДМС та нерішучістю судової влади”, яку організовують ГО “Правозахисний Рух Криму” та ГО “Асоціація мусульман-біженців “Азан”.

Посилення репресій в країнах пострадянського простору, зокрема в Росії, веде до зростання потоку політичних біженців, які шукають притулок на території України.

Потрапивши в Україну, вони звертаються з заявами на отримання статуса біженця до Державної Міграційної Служби України, яка після формального розгляду справи відмовляє їм в наданні відповідного статусу.

Після цього, шукачі притулку звертаються до судової влади з оскарженням необґрунтованого рішення ДМС, яка скасовує його та повертає міграційну справу на повторний перегляд до органів ДМС. Судова влада, маючи відповідні повноваження, не бере на себе відповідальність зобов’язати міграційну службу України надати статус, і таким чином, ставить крапку в таких справах. Наслідком цього стає повторне необґрунтоване рішення про відмову в наданні статуса біженця та повторне звернення до судів. Таким чином, шукачі притулку залишаються у невизначеному стані між безвідповідальністю  ДМС та нерішучістю судової влади України.

Учасники прес-конференції надали детальну інформацію та статистику стосовно даної категорії імміграційних справ, а також розповідатимуть про соціально-економічне становище шукачів притулку.

Після прес-конференції біля стін ДМС відбувся пікет з гаслами: «Переслідування інакомислячих в РФ очевидний факт для всіх окрім ДМС!», «Міграційна служба чи служба відмови у політичному притулку?», «Захистимо політичних біженців!», «Я проти несправедливої політики ДМС у відношенні політичних біженців!» та ін.

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».