cr

Рішення Ради улемів про відміну п’ятничних проповідей та джума-намазів на період карантину

З ім’ям Аллага, Всемилостивого, Милостивого!

Хвала Аллагу, Господу світів. Мир і благословення пророку Мухаммаду, його сподвижникам, його сім’ї та всім його послідовникам до Судного Дня!

Шановні співвітчизники, брати та сестри, враховуючи ситуацію яка склалася в світі, а також в цілому в Україні та місті Київ, задля запобігання поширення коронавірусу Радою улемів було прийнято рішення відмінити проведення п’ятничних проповідей та джума-намазу на термін до поки ситуації не покращиться. Це непросте рішення було прийняте Радою з урахуванням всіх шаріатських норм та правил.

Зокрема, Всевишній Аллаг сказав:

وَلَا تُلۡقُواْ بِأَيۡدِيكُمۡ إِلَى ٱلتَّهۡلُكَةِ

«Не йдіть через руки свої до загибелі!» (Коран 2:195).

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллага) сказав:

عن النبي صلى الله عليه وسلم أنه قال: إذا سمعتم بالطاعون في الأرض فلا تدخلوها وإذا وقع بأرض وأنتم بها فلا تخرجوا منه. صحيح البخاري/٥٧٢

«Якщо ви почули про чуму в якомусь краї, то не йдіть туди. А якщо чума з’явилася там, де ви є, не залишайте це місце» (Аль-Бухарі).

Також Порок Мухаммад (мир йому і благословення Аллага), сказав:

عَنِ ابْنِ عَبَّاسٍ قَالَ: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ: مَنْ سَمِعَ الْمُنَادِيَ فَلَمْ يَمْنَعْهُ مِنِ اتِّبَاعِهِ عُذْرٌ. قَالُوا: وَمَا الْعُذْرُ؟ قَالَ: خَوْفٌ أَوْ مَرَضٌ؛ لَمْ تُقْبَلْ مِنْهُ الصَّلَاةُ الَّتِي صَلَّى

«Якщо людина почула заклик до молитви і не відгукнулася на цей заклик, не маючи поважної причини, то не буде прийнята звершена нею молитва на самоті». Тоді люди запитали: «А що може бути поважною причиною, о Посланець Аллага?» Він відповів: «Страх або хвороба» (Абу Дауд, Ибн Маджа)

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України станом на ранок 16 березня 2020 року у світі зареєстровано 169 387 випадків захворювання COVID-19, з них 77 257 (45,6%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 89 367 випадків у 142 країнах/територіях/регіонах. У світі зареєстровано 169 387 випадків захворювання COVID-19, з них 77 257 (45,6%) осіб одужали. За межами Китаю зафіксовано 89 367 випадків у 142 країнах/територіях/регіонах. На території Європейського регіону зареєстровано 54 895 випадків захворювання COVID-19 та 2314 летальних випадків (загалом 6513).

13 березня Генеральний директор ВООЗ на брифінгу для ЗМІ по COVID-19 оголосив, що в даний час Європа стала епіцентром пандемії, де реєструється більше випадків і смертей, ніж в решті світу, за винятком Китаю. В даний час щоденно реєструється більше випадків, ніж в Китаї в розпал епідемії. На даний момент Європейським центром з профілактики та контролю захворюваності ризик, пов’язаний з інфікуванням COVID-19 для людей в Європі, оцінюється від середнього до високого; Також повідомлятися, що репродуктивне число Ro – число осіб, яких може інфікувати одна захворіла людина – для вірусу SARS-CoV-2 становить від 2 до 2,5, що вище, ніж для грипу.

Ураховуючи високі цілі Ісламського шаріату, серед яких збереження та захист людського життя, а також уже вище згадане, Радою улемів було прийняте таке рішення.

І вся хвала Аллагу, Господу світів!

Голова Ради Улемів РО “ДУМ АРК”
Хайруллаев С.І.

https://drive.google.com/file/d/11wCfNhqdCzuxO2nimR7fpDUSc3MziXrY/view

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».