cr

На Київщині відкрився новий кримськотатарський культурний центр Birlik

Сьогодні, 19 вересня, в селищі Чайки Києво-Святошинського району Київської області було урочисто відкрито новий кримськотатарський культурний центр «Birlik» («Єдність»). На церемонію прийшло багато почесних та шановних гостей.

Розпочав захід засновник громадської організації «Бірлік» Назім Сейдаметов, який розповів про ідею та історію створення громади та будівництво культурного центру. Основною метою нового центру, як відзначив Назім бєй, буде розвиток, збереження та популяризація духовних та моральних цінностей, побудова та зміцнення міжкультурного діалогу, виховання молодого покоління.

З привітальним словом виступили лідер кримськотатарського народу, Народний депутат України Мустафа Джемілєв, заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Снавер Сеітхалілєв.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров привітав усіх гостей з цією подією, зазначивши, що відкриття подібних центрів є дуже важливим не тільки для кримськотатарської громади, але й для всіх громадян України, і хоч кримські татари живуть тут у своїй країні, але їхнім прагненням завжди буде повернутися до себе додому, в рідний Крим. Рефат-ага наголосив, що Меджліс буде намагатись всіляко допомагати таким ініціативам, адже все це робиться задля розвитку та збереження кримськотатарської культури, мови, віри. «Ми хочемо розвивати єдину Україну включно з Кримом», – зазначив Чубаров.

Надзвичайний і Повноважний посол Туреччини в Україні Ягмур Гюльдере привітав усіх з відкриттям нового культурного центру, висловивши від імені турецького народу слова підтримки братньому кримськотатарському народові та зазначивши, що Туреччина і Україна є давніми стратегічними партнерами.

З привітальними словами також виступили Народний депутат України, делегат Курултаю кримськотатарського народу Рустем Умєров, а також Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Голова Петропавлівсько-Борщагівської Сільської ради Олексій Іванович Кодебський, привітавши усіх з відкриттям центру, наголосив, що на території громади проживають представники понад 40 різних народів та національностей, і всі вони живуть у мирі та злагоді. Також на церемонії було підписано Меморандум про співпрацю між Петропавлівсько-Борщагівською Сільською радою та новим кримськотатарським культурним центром.

Муфтій Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдер Рустемов у своїй привітальній промові підкреслив, що серцем культурно-освітнього центру «Бірлік» є мечеть, так само, як серцем культури кримськотатарського народу є віра. Він подякував за допомогу у створенні центру Турецькому Діянету в особі Іси Яйкин бєя, Меджлісу кримськотатарського народу, Асоціації Мусульман України та кожному вірянину, який брав участь у будівництві своїми силами, коштами та молитвами. «Я впевнений, – сказав муфтій, – що завдяки допомозі Аллага Всевишнього, якщо ми будемо єдині в мові, думках та справах («tilde, fikirde, işte – birlik», – як казав Ісмаїл Гаспринський), то ми подолаємо всі труднощі. Нехай ці золоті слова будуть девізом цього центру!»

Після завершення урочистої частини на гостей чекала культурно-розважальна програма: з віршами українською та кримськотатарською мовами виступили учні школи «Аліфскул», для гостей було проведено екскурсію культурно-освітнім центром. Всі бажаючі могли ознайомитися з чудовими витворами кримськотатарського мистецтва: картинами з пейзажами Криму та гончарними роботами заслуженого майстра народної творчості України Рустема Скибіна.

Наприкінці всіх гостей чекало традиційне кримськотатарське частування, кава та солодощі.

Прес-служба ДУМ АРК

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».