cr

Нові заяви так званого «Муфтіяту Криму»

В ході он-лайн конференції в мультимедійному центрі «Росія сьогодні» заступник так званого муфтія Криму Есадуллах Баїров заявив, що риторика про «гоніння на мусульман» в Криму є «істерією, нав’язаною ззовні». Зокрема він сказав: «Ці люди цинічно використовують горе якоїсь частини мусульман Криму, які зазнали якихось певних гонінь в світлі своїх певних ідей і певної діяльності».

З цього приводу хочемо підкреслити, що на сьогоднішній день у Російської Федерації, що незаконно анексувала Крим, є мало не єдиний засіб легітимізації окупації в очах демократичного світу – це показувати картинку «щастя і гармонії, співіснування людей різних національностей і віросповідання (в першу чергу кримських татар, корінного населення Криму) та ще й в лоні Великої Вітчизни, де є безліч корінних народів Криму». Саме з цієї точки зору окупант намагався спочатку домовитися з Меджлісом кримськотатарського народу, сам Путін шукав зустрічі з лідером кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.

Але насправді Росія всіляко просуває політику “Крим – без кримських татар”.

Ми повинні розуміти, що в Криму все було гаразд до приходу окупанта. Ми повинні розуміти, що вся біда починається з російського режиму утисків релігійних прав і свобод в принципі. Ми бачимо, що переслідують не тільки мусульман, але і християн української православної церкви, свідків Єгови та інші. Ми бачимо всі ці надумані звинувачення проти наших співвітчизників в Криму, де людей заарештовують в принципі не через приналежність до “Хізб ут-Тахрір”, а за точку зору, за релігійну літературу, за розмови про релігію. Так, севастопольську групу “Хізб ут-Тахрір” заарештували за розмови на кухні. Першу Бахчисарайської групу заарештували за розмови в підсобці. Другу Бахчисарайської групу заарештували за розмови в мечеті. Ми знаємо, що всі ці звинувачення огульні, де цілком нормою вважається використання свідоцтва тих же співробітників муфтіяту, показання анонімних свідків. Ми бачимо в принципі тенденцію “закручування гайок” (маю на увазі прийняття пакету Ярової).

З цього приводу хотілось би привести декілька випадків, які яскраво відображають, як окупаційна влада Криму, яку з таким завзяттям захищає т.з. «Муфтіят Криму», втілює в життя норму «свободи віросповідання».

Всі ми добре пам’ятаємо, як для боротьби з громадами, які відмовились входити до складу «російського Муфтіяту», влада вживала так звану стратегію «виживання з мечетей».

Нагадаємо:

17 квітня 2019, за заявою російського «муфтіяту Криму», в мечеті «Хан-Джамі» в Євпаторії і мечеті мікрорайону «Ісмаїл-Бей» було відключено електрику та водопостачання. А через 5 днів було відключено ще 8 мечетей, які також відмовились входити до складу «російського Муфтіяту». Або можемо нагадати, як у червні 2020 року Юсуф Аширов, імам мусульманської громади Алушти, був засуджений до сплати штрафу за «незаконну місіонерську діяльність» та за читання його звичайної п’ятничної проповіді у мечеті, якою ця громада користується з 1994 року.

Або як 2-го березня 2020 року імама Расима Дервішева було притягнуто до адміністративного штрафу за виконання певних релігійних обрядів, які приписані релігією іслам – не більше того.

Тільки упродовж періоду між лютим та липнем 2020 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 26 справ проти релігійних організацій або окремих осіб за правопорушення, пов’язані з прозелітизмом, зокрема проти протестантів, мусульман, месіанських євреїв та кришнаїтів.

З березня 2014 року і по сьогоднішній день в’язнями совісті стали понад 100 осіб. Близько 200 дітей при живих батьках ростуть сиротами.

І таких випадків десятки…

Так про яку свободу може йти річ?

Хотілося б запитати ще раз. В чиїх інтересах та кого захищає так званий «Кримський муфтіят»?

Наша боротьба триває…

Муфтій Криму

Айдер Іса оглу РустемовНові заяви так званого «Муфтіяту Криму»?

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».