cr

Духовне Управління Мусульман Автономної Республіки Крим вітає ініціативу Міністерства реінтеграції з розробки Концепції розвитку та популяризації кримськотатарської мови на період до 2032 року

Кримськотатарська мова визнана ЮНЕСКО такою, що знаходиться під загрозою. За роки депортації було завдано величезної шкоди всій кримськотатарській культурі та освіті, що, звичайно, відбилося й на мові. Після окупації Криму Росією в 2014 році цей процес посилився, в Криму значною мірою зменшилась кількість національних класів, кримськотатарська мова опинилася під загрозою зникнення. В той же час на материковій частині України діє лише одна національна кримськотатарська школа, в с. Новоолексіївка.

В цих умовах дуже важливо розвивати та популяризувати кримськотатарську мову в Україні не тільки серед кримських татар, але й серед людей інших національностей. Це – мова корінного народу України, “українська тюркська”, як назвали її автори Концепції, і створення наукової та освітньої бази (підручники, словники, навчальні центри та інститути, національні класи та школи, гуртки та факультативи, он-лайн платформи та ЗМІ) надасть можливість не тільки зупинити зникнення кримськотатарської мови (що дорівнює зникненню нації), але й сприятиме розвитку самоідентичності і самовідтворення корінного народу та відновленню територіальної цілісності та державного суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах.

Всевишній Аллаг сказав: “О люди! Ми створили вас із чоловіка та жінки й зробили вас народами та племенами, щоб ви знали одне одного” (Коран, 49:13). Україна – наша спільна Батьківщина, її сила – у її різноманітності та єдності. Підтримуємо проєкт Концепції та приєднуємось до його реалізації.

Наша боротьба триває!

Муфтій Криму

Айдер Іса оглу Рустемов

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».