cr

В Києві відбувся намаз присвячений святу «Курбан-Байрам»

20 липня в мечеті київського представництва Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим відбувся святковий намаз, присвячений ісламському святу «Курбан-Байрам» (свято Жертвопринесення). Близько тисячі вірян були присутніми на намазі.

Після звершення намазу, зі святковою проповіддю, виступив муфтій Духовного управління мусульман АР Крим – Айдер Рустемов, який зазначив, що сьогодні той день, коли мусульмани звеличують Всевишнього Аллага. Взагалі, мусульмани починають всі справи із згадування імені Аллага, звеличуючи Аллага, а сьогодні особливо. В цей день, коли паломники зібрались в одному місці висловлюючи тальбію та такбіри, закінчують обряди паломництва, вони звеличують ім’я Аллага! Аллагу акбар! Аллаг – найвеличніший! Немає божества гідного поклоніння, окрім Аллага.

Лише Аллаг гідний того, щоб до Нього звертались, лише Його одного молили, на Нього одного сподівались, Його любили, Його покарання боялись, на Його милість надіялись. Сьогодні день свята – десятий день зуль-хіджа. Як про цей день говорить Всевишній? О Мухаммаде: «Звершуй молитву заради Аллага і принось Йому жертву» (Коран 108:2). Ці обряди нам вказують на те, що наш Господь – Господь Єдиний! І наша Умма – Умма єдина, як про це говорить Всевишній у багатьох місцях Cвоєї книги: «Воістину, ця ваша громада — громада єдина! А Я — Ваш Господь, тож поклоняйтесь Мені!» (Коран 21:92).

Сьогоднішній день – найкращий день року перед Всевишнім Аллагом, оскільки це день кульмінації добрих намірів та вчинків. Біль нашої громади від Палестини до Криму рано чи пізно завершиться. Приходить допомога Аллага. Достатньо нам Аллага, щоб ми на Нього сподівались. «Не слабшайте та не журіться, адже ви матимете перевагу над іншими — якщо віруєте ви!» (Коран 3:139). В цей святковий день ми всі маємо радіти самі та радувати оточуючих нас людей!»

Після завершення проповіді, лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джамілєв привітав зі святом Курбан-байрам всіх мусульман України та рідного Криму та відзначив важливість боротьби задля звілнення Криму від окупантів.

Прес-центр ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».