cr

Спільна підсумкова заява З’їзду громад РО “ДУМ АРК” 5-го чергового скликання в умовах окупації та воєнного стану

Ми, представники громад РО “ДУМ АРК”, рішуче засуджуємо повномасштабне вторгнення Російської Федерації на територію України. 

Ми віримо і сподіваємось на допомогу Всевишнього, яку Він безсумнівно виявить у боротьбі добра проти зла, у боротьбі істини проти брехні!

Ми вважаємо цю війну, розв’язану Росією, з погляду релігії великою несправедливістю та утиском (зульм, багій), а участь у ній мусульман України – особистим індивідуальним обов’язком кожного в залежності від його сил і здібностей: рукою, словом і серцем, а це найслабший ступінь віри, як про це сказав наш улюблений Посланник Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає).

Ми свідчимо про кричущі порушення релігійних прав та свобод мусульман на тимчасово окупованих російськими загарбниками територіях України. 

Ми констатуємо факти масових репресій та гонінь проти представників наших громад у Херсонській області (населені пункти: м. Генічеськ, м. Мелітополь, с. Новоолексіївка, с. Щасливцеве, с. Рикове, с. Стрілкове, м. Херсон, Нова-Каховка та ін), які всі без винятку пройшли через допити, підвали, акти фізичного насильства, побиття, погрози та шантаж:

 • з метою надання свідчень проти місцевих активістів, які взяли участь у мирних мітингах, які засуджують вторгнення Російської Федерації до України;
 • з метою придушення бажання мати власну вільну громадянську позицію;
 • з метою залучення фактора релігії в особі місцевих духовних лідерів, авторитетних віруючих людей впливати на звичайних людей та схилити їх до лояльного ставлення до окупації;
 • з метою виправдати колаборацію та дії колаборантів;
 • з метою примусу до участі у російській пропаганді та недопущення надання свідчень та публічного освітлення всього вищесказаного у засобах масової інформації, у державних органах України.

Кожна наша громада – це в першу чергу люди, серця та розум людей, а не будівлі, центри тощо. Вона існує і продовжує свою діяльність, незалежно від війни, окупації, руйнувань та гонінь – настільки, наскільки це можливо, керуючись коранічним принципом: “Бійтеся Аллаха в міру своїх можливостей…” (сура 64, аят 16), та “Аллах не покладає на людину понад її можливості…” (сура 2, аят 286).

Тому представники наших громад незалежно від свого місцезнаходження:

 • виконують свої статутні цілі та продовжують свою діяльність;
 • надають допомогу постраждалим людям внаслідок російсько-української війни за допомогою організації гуманітарної допомоги, проведення благодійних акцій, евакуації та розміщення вимушених переселенців;
 • протистоять інформаційно російській пропаганді та брехні;
 • боронять Україну, вступаючи до лав ТерОборони, лав добровольчих формувань та спецпідрозділів, лав ЗСУ!

Ми молимось за всіх мусульман України, які загинули в цій жорстокій війні, за військових та цивільних. Ми продовжимо нашу боротьбу на шляху Всевишнього, поки не будуть визволені наши мечеті, культурни центри, поки не будуть звільнені від гнобителів наші співвітчизники, брати і сестри, поки не буде визволена наша Батьківщина, рідний Крим по волі Всевишнього! Адже ця дика війна почалася з окупації Криму, і вона – з волі Всевишнього – ін ша Аллах завершиться його визволенням!

Ця заява була прийнята на з’їзду громад РО “ДУМ АРК” 5-го чергового скликання, 3 серпня 2022 року (05.01.1444 х.)

Підписанти:

 1. Релігійна організація “Мусульманська релігійна громада “Єдність мусульман” м. Київ
 2. Релігійна організація “Мусульманська релігійна громада “Кебір-Джамі” (“Соборна Мечеть”) м. Київ
 3. Релігійна організація “Незалежна кримськотатарська релігійна громада мусульман “Бірлік” с. Щасливцеве, Генічеського району, Херсонська область.
 4. Релігійна організація “Релігійна громада мусульман м. Львова” м. Львів
 5. Релігійна організація “Мусульманська релігійна громада “Ферах (“Радість” )  м. Київ
 6. Релігійна організація «Релігійна громада мусульман «Рахма» міста Луцьк Волинської області» м. Луцьк
 7. Релігійна організація «Мусульманська релігійна громада «Сари Кермен» м. Херсона
 8. Релігійна організація «Мусульманська релігійна громада «Промінь ісламу» 
 9. Релігійна організація «Мусульманська релігійна громада «Бірлік» с. Чайки Києво-Святошинського району Київської області» 
 10. «Релігійна Громада Османли Джаміси» с. Нова Долина, Одеська обл. 
 11. Релігійна організація « Іслам» смт. Новоалексіївка, Генічеського р-ну,
 12. Релігійна організація « Іслам»м. Генічеськ Херсонської обл.
 13. «Релігійна Громада Селям» с. Погреби, Броварський р-н. Київська обл.
 14. Релігійної організації «Релігійна громада «Куршун Кечети» м. Гола Пристань, Херсонської обл.
 15. Релігійна організація “Релігійна громада Іслям-Кермен” м. Нова Каховка, Херсонської обл.

 

П.С. Кожна мусульманська громада України, яка згодна зі змістом цієї заяви, може долучитись до її підписання, шляхом її публікації на своїх інформаційних ресурсах.

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».