cr

Муфтій Криму взяв участь у міжнародній конференції «Релігія, мир та цивілізація»

З 21 по 23 травня 2023 у столиці Індонезії, місті Джакарта відбулася міжнародна конференція «Релігія, мир та цивілізація», у якій взяли участь Муфтій Криму, Голова Духовного управління мусульман Автономної Республіки Криму Айдер Рустемов та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Індонезія Василь Гамянін.

Конференція була організована Радою Улемів Індонезії (MUI, Majelis Ulama Indonesia) з мето зміцнення міжнародної співпраці та обміну думками щодо динаміки міжнародних подій у різних сферах.

Під час заходу відбулася низка тематичних панельних дискусій, за підсумками було ухвалено Джакартську декларацію.

У рамках участі в Конференції Муфтій Криму провів двосторонні зустрічі з представниками мусульманських громад країн-учасниць (Саудівська Аравія, Ірак, Єгипет, Ліван, Сирія, Йорданія, Палестина, Казахстан, Австралія та ін.), а також з керівництвом MUI та низки ісламських університетів Республіки Індонезії.

Окремо Муфтій Криму зустрівся із Виконавчим заступником Голови MUI Марсуді Сюхудом (Marsudi Syuhud). Поінформував про стан мусульманської громади в Україні в умовах війни. Обмінялися думками щодо форм взаємодії на найближчу і середню перспективу. Обговорили можливість візиту пана Марсуді в Україну на чолі делегації мусульманських організацій Індонезії, зокрема у рамках участі в одному з міжнародних заходів під егідою Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим.

22 травня Муфтій Криму виступив на ранковій пленарній сесії (панель «Мир»), а також з промовою у рамках денної панельної дискусії «Загрози цивілізації, внесок релігійних громад у розбудову цивілізації на фоні викликів цифровізації та комодифікації».

У рамках заходу Айдер Рустемов ексклюзивне інтерв’ю телеканалу MUI.

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».