uk

Муфтій Криму зустрівся з Президентом Зеленським

Вчора, 4 грудня, Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з духовними лідерами, главами релігійних організацій.

В першу чергу Президент України подякував усім за зустріч, яка була проведена до інавгурації, за підтримку та заклик до миру. Глава держави у своїй промові зазначив: “Ми – різні, у нас різні конфесії, церкви, мечеті, синагоги тощо. І це нормально, тому що у нас велика, дуже красива, іноді зі складнощами, але наша дорога країна. Дуже вірю у вас”. Після чого Володимир Олександрович закликав церкви та релігійні організації підтримати мирні ініціативи української влади на переговорах з лідерами країн “нормандського формату”.

Далі духовні лідери звернулися до глави держави з побажаннями та словами підтримки. Зокрема, муфтій Криму у своєму зверненні підкреслив, що “події 2014 року, окупація Криму Російською Федерацією, показали не на словах, а на ділі, що Крим без кримських татар не може бути українським”.

Лідер мусульман Криму відзначив, що сьогодні в окупованому Криму нагнітання страху, переслідування кримських татар, мусульман, справжніх патріотів України все ще тривають – понад 60 в’язнів Кремля, близько 200 дітей, які залишилися без батьків. Духовний лідер мусульман Криму закликав Президента пам’ятати про це на майбутній зустрічі в “нормандському форматі” і звернувся до Президента з проханням заявити про окупований Крим у вступному слові, навіть якщо це не вдасться зробити в рамках обговорення порядку. “Люди в Криму будуть чекати цього, для них це дуже важливо”, – зазначив  Айдер Іса оглу.

У зверненні до Президента України муфтій Криму також приєднався до всього сказаного щодо законопроекту №0931, а також щодо необхідність доопрацювання шкільних підручників, в яких є некоректні висловлювання, котрі ображають релігійні почуття мусульман, підкресливши, що раніше ДУМ АРК зверталася до Міністерства культури з цього питання. Міністр культури, молоді і спорту України Володимир Володимирович Бородянський, який також був присутній на зустрічі, взяв зауваження до уваги і обіцяв вирішити дану проблему.

Насамкінець муфтій Криму висловив стурбованість тим, що останнім часом мусульман інших національностей (зокрема тих, що переслідуються Росією) видворяють без суду і слідства з України. Муфтій Криму зазначив, що такі випадки дають привід громадськості припускати, що останнім часом спецслужби України почали тісно співпрацювати з ФСБ Росії і такі віяння вже присутні в соціальних мережах, що негативно відбивається на іміджі нашої країни. Президент України попросив передавати подібну інформацію у вигляді конкретних кейсів безпосередньо співробітникам офісу Президента, зазначивши, що офіс  Президента працює в “турбо режимі” і буде реагувати на подібні ситуації. На завершення свого виступу духовний лідер мусульман побажав Президенту мудрості, сили і рішучості.

Прес-служба ДУМ АРК

Comments are closed.

Abu Havsa Umar ibn al-Hattab (Allah ondan razı olsun) bildirgenine köre: “Men, Allahnıñ Peyğamberi (sallaLLahu aleyhi ve sellim), aytqanını eşitken edim: “Bütün areketler yalıñız niyetlerge köre (qabul etilir) ve er bir insan tek niyetine köre alır. Buña köre de, Allah ve onıñ elçisi içün köçüv (hicret) etken kişi, Allah ve onıñ elçisi içün köçüv (hicret) etkeni sayılır, dünya malları ya da bir qadınnen evlenmek içün köçüv (hicret) etken kişi, o zaman onıñ köçüvi (hicreti) ne niyetinen yapılsa öyle qabul etilecektir”.