cr

Про нас

  • Кримські татари, як корінний народ України, є найбільшим мусульманським співтовариством в Україні. Саме з історії кримськотатарського народу починається більш ніж тисячолітня історія Ісламу в Україні.
  • Мусульман в Україні налічується за різними джерелами до 2 млн. Діє понад 200 мечетей і молитовних будинків. Утворено 5 духовних управлінь: ДУМК, ДУМУ, ДУМУ «Умма», ДЦМУ, Київський Муфтіят.
  • Після анексії Криму та АТО велика кількість переселенців мусульман переселяються в міста материкової частини України, утворюючи мусульманські громади в місцях компактного проживання.
  • Громади кримських татар, як корінного народу України, спільно з іншими мусульманськими громадами проявили ініціативу створення духовного управління мусульман кримських татар України для більш ефективної організації та розвитку мусульманської спільноти України.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».