cr

Про нас

  • Кримські татари, як корінний народ України, є найбільшим мусульманським співтовариством в Україні. Саме з історії кримськотатарського народу починається більш ніж тисячолітня історія Ісламу в Україні.
  • Мусульман в Україні налічується за різними джерелами до 2 млн. Діє понад 200 мечетей і молитовних будинків. Утворено 5 духовних управлінь: ДУМК, ДУМУ, ДУМУ «Умма», ДЦМУ, Київський Муфтіят.
  • Після анексії Криму та АТО велика кількість переселенців мусульман переселяються в міста материкової частини України, утворюючи мусульманські громади в місцях компактного проживання.
  • Громади кримських татар, як корінного народу України, спільно з іншими мусульманськими громадами проявили ініціативу створення духовного управління мусульман кримських татар України для більш ефективної організації та розвитку мусульманської спільноти України.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».