cr

Нові вироки та арешти мусульман Криму

Сьогодні, 11 лютого 2022 року, російський Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону оголосив вироки двом мусульманам – кримським татарам: Вадиму Бектемірову та Зекір’ї Муратову. Їх, як і близько сотні інших мусульман, звинувачують в начебто терористичній діяльності, “доказами” якої виступають аудіо та відеозаписи розмов на релігійні теми, спровоковані та записані так званими “таємними свідками” – агентами ФСБ.

Магістра ісламських наук, батька трьох малолітніх дітей Вадима Бектемірова засудили до 11 років колонії суворого режиму, з них перші 3 роки він повинен відбути у тюрмі. 64-річному Зекір’ї Муратову, інваліду 3-ї групи, дали 11 з половиною років колонії суворого режиму, що, насправді, є смертним вироком для важко хворого літнього чоловіка.
Під час винесення вироку біля будівлі так званого Кримського гарнізонного військового суду в Сімферополі, де на відкритому засіданні по відеозв’язку виступали адвокати по цій справі, окупаційні силовики затримали трьох громадянських журналістів, які освітлювали подію. Всі троє – мусульмани, кримські татари: Алі Сулейманов, Рустем Усеїнов та неповнолітній Амар Абдулгазієв.

За два дні до цього, о 4 ранку 9 лютого, в чотирьох будинках кримських татар в різних куточках Криму були проведені чергові обшуки та арешти. Заарештовано Ансара Османова, Аметхана Абдулвапова, Марлена Мустафаєва та Ернеста Сейтосманова. Загалом 9 дітей залишились без батьків. Під час цих обшуків було навмисне від’єднано від мобільного зв’язку декількох адвокатів та громадянських активістів в Криму. Затриманих мусульман звинувачують в участі в організації Хізб-ут-Тахрір.

Кидаючи за ґрати віруючих людей, які мають активну громадянську позицію, піклуються про власні багатодітні родини та допомагають іншим сім’ям, що залишились без піклувальників, підтримують своїх співвітчизників та одновірців у боротьбі з несправедливістю та тиранією російської окупаційної влади, не сидять осторонь проблем свого народу, – Росія намагається зламати та підкорити людей. Але, як сказав на так званому “суді” в своєму останньому слові Зекір’я Муратов, “палець можна зламати, кулак – неможливо”! Тільки в єдності та спільній боротьбі, з вірою в серці, наш народ переможе й буде жити вільно на своїй землі!

“О ви, які увірували! Будьте терплячими, змагайтесь у терпінні, будьте стійкими! І бійтесь Аллага — можливо, матимете ви успіх!” (сура 3, аят 200)

Наша боротьба триває!

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».