cr

Пам’ятаємо, боремося, переможемо!

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який відзначають 18 травня, є важливим днем, що нагадує нам про масову депортацію нашого народу – кримських татар зі своєї рідної землі, Батьківщини – Криму в 1944 році.

Офіційно визнаний геноцидом, цей акт був здійснений радянським режимом і мав мету покарати та придушити кримськотатарський народ, який звинувачували в співпраці з німцями під час Другої світової війни.

Під час цього злочину проти людяності понад 200 000 кримських татар були примусово виселені зі своїх домівок і перевезені до різних регіонів СРСР, переважно в Середню Азію.

Депортація відбувалась вкрай жорстоким способом. Людей забирали з їхніх домів, нерідко під час нічних обшуків, і завантажували в вагони для вивезення. Умови перевезення були нелюдськими, багато людей загинули під час дороги через хвороби, голод та неприйнятні умови. Крім того, були підтверджені випадки масового насильства, знищення майна та багато інших жахливих злочинів.

Напочатку розпаду СРСР кримські татар почали повертатися на Батьківщину, але наслідки депортації відчуваються і досі.

З початку російської окупації Криму, яка розпочалася в 2014 році, відбувся другий етап геноциду. Кримські татари знову стали об’єктом преслідувань, засуджень, масових затримань та викрадень. Для кримськотатарської спільноти, як і 79 років назад, були обмежені права та свободи.

Але не дивлячись нінащо, в цей історичний час, на нашу долю випала змога повернути назад свою Батьківщину, наш рідний Крим! З вірою та надією на Всевишнього Аллага ми це обов’язково зробимо!

Наша боротьба триває…

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».