cr

Свято Ораза Байрам в умовах війни та зі зброєю в руках

Цього року мусульмани України відзначали свято Ораза Байрма в умовах війни. Святкові намази відбулися в центральних та західних регіонах, зокрема в Києві та Київській області, у Львові, Луцьку, Вінниці та Ковелі.

Святковий намаз відбувся також і в мечеті кримськотатарського культурного центру “Бірлік”, що на Київщині, де молитву та святкову проповідь прочитав Муфтій Духовного управління мусульман Автономної Республіки Крим Айдер Рустемов.

Після звеличення Всевишнього Аллага, Муфтій Криму наголосив, що ця святкова молитва – особлива, тому що це перша святкова молитва, яка відбувається у воєнний час. «Я маю розпочати цю проповідь з війни, хоча це виглядає дуже нестандартно: свято та війна. На святі ми повинні говорити про радість, а без закінчення війни та настання миру для нас, мусульман України, а особливо для кримських татар, які живуть в умовах окупації вже не 2 місяці, а 8 років, не може бути радості, крім миру, який можливий лише через перемогу в цій визвольній війні. Україна стає осередком правди та добра. А це істотна умова будь якої перемоги», – заначив Муфтій Криму.

Також Муфтій додав: «Кожен, де б він не був, повинен й може зробити свій внесок у спільну боротьбу. Хтось пішовши до лав ЗСУ та тероборони, хтось на фронті інформаційному, а хтось допомагає фінансово! Так і продовжувати, не зупиняючись! Бо мир сьогодні можливий для нас, українців та кримських татар, тільки через перемогу. Нас залякували найпотужнішою армією у світі, але ми на власні очі побачили, завдяки зусиллям наших хоробрих воїнів, як можна та треба вибивати зуби монстру зла».

Після завершення проповіді, лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв привітав усіх зі святом. Також на святі був присутній народний депутат України Рустем Умєров.

Прес-служба ДУМ АРК.

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».