Warning: file_get_contents(http://ipwhois.app/json/3.236.18.23): failed to open stream: Connection timed out in /home/lifeisla/dumk.org/www/wp-content/themes/dumk-theme/salat/salat-time.php on line 37
Проекти | Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим
image/svg+xml Смисловий переклад Корану безкоштовно Замовити
cr

Проекти

Усю проектну діяльність ДУМК умовно можна поділити на 4 основні напрямки:

1. ОСВІТА ТА ПРОСВІТА

1.1. Щотижневе програмне мовлення релігійного, духовно-виховного контенту в національних ЗМІ кримськотатарською мовою. П’ятниця ‒ це найвеличніший та найблагословенніший день тижня. На каналі ATR і Радіо Мейдан 90,8 FM щоп’ятниці та в інші дні транслюються релігійні передачі для духовного розвитку кримськотатарського народу. Теми, які вже були розкриті: зв’язок із Аллагом; знання та його переваги; природа гріховності й наслідки гріхів. На ці ж теми після прямого ефіру повторно мовить Радіо Мейдан, щоб навіть у тих, хто знаходяться в цей час в дорозі, була можливість отримати позитивний заряд в цей благословенний день. 

1.2. Запис проповідей та уроків, трансляція по ютуб-каналу. ДУМК проводить регулярні уроки, п’ятничні молитви в новому культурному центрі з аудіо й відеозаписом проповідей, які транслюються в режимі онлайн-мовлення на Youtube-каналі та в Instagramm, а також доступні в архіві сайту для перегляду бажаючими.

1.3. Інтернет-сайт. Інтернет-ресурси на сьогоднішній день набули неабиякого поширення і є одним з головних засобів комунікації людей. ДУМК створило свою сторінку http://www.dumk.org/ , яку планує вести 5-ма мовами: кримськотатарською, українською, турецькою, англійською, російською та арабською. Тут міститься інформація про ДУМК, його структуру, новини, офіційні заяви органів Правління з актуальних подій. Ця сторінка дає чудову можливість для активних мусульман-інтелектуалів проявити себе шляхом розміщення своїх аналітичних статей. Тут також будуть доступні рубрики: спитай того, хто знає, онлайн-чат (для людей, які цікавляться Ісламом), ісламська бібліотека, хадіс дня, аят дня, календар намазів та багато іншого. 

1.4. Видання загальноосвітньої літератури з Ісламу під логотипом ДУМК. Книга ‒ джерело знання. Є чимало мусульман-бізнесменів, бажаючих перевидавати ісламську літературу загального характеру для безкоштовного розповсюдження. Але завжди постає питання: наскільки точний переклад, чи нема в тій чи іншій брошурі грубих друкарських помилок, невідповідностей класичним положенням і нормам Ісламу? Така література потребує перевірки, і ДУМК готове взяти на себе це відповідальне завдання.

1.5. Видання дитячого журналу. Діти ‒ наше майбутнє. ДУМК планує організацію щоквартального видання пізнавального дитячого журналу кримськотатарською та українською мовами.

1.6. Видання загальноосвітньої літератури з Ісламу під логотипом та з печаткою ДУМК, що затверджена Вищим релігійним зібранням “Рада улемів”. Серед кримських татар були видатні вчені та судді мусульманської умми, такі як Абу аль-Бака аль-Кафаві (був суддею Єрусалима, Багдада, а потім Стамбула, де і пішов з життя у 1093р.), Мухаммад ібн Мустафа Хумайд ад-дін аль-Кафаві (був суддею Мекки, де і помер в 1174 р.) та багато ін. ДУМК вважає за необхідне пробудити серед кримських татар, які отримали релігійну освіту, дух заповзяття до підвищення рівня свого знання та наукової кваліфікації. ДУМК доручить цим людям написання «Золотого зібрання творів з релігійної тематики», які подасть на розгляд та затвердження «Раді улемів».

1.7. Дитячі мультфільми (2D, 3D графіка). В сучасному світі західні мультфільми мають дуже сильний негативний вплив на психіку дітей, який після перегляду миттєво відображається на їхній поведінці. ДУМК вважає дуже важливим прищеплення дітям ісламських цінностей, культури, побуту та традицій кримськотатарського народу за допомогою дитячих мультфільмів.

1.8. Переклад смислів Благородного Корану кримськотатарською мовою. На сьогодніна жаль досі не зроблений переклад смислів Благородного Корану з арабської мови кримськотатарською мовою. Є переклад, який був завершений в 1993 р. Різа Фазилом, здійснений шляхом співставлення перекладів турецькою, узбецькою та російською мовами. Ця серйозна праця безперечно зробила свій внесок в духовний розвиток кримських татар, особливо після розпаду СРСР. Але ДУМК вважає принципово важливим здійснення перекладу смислів Благородного Корану з мови оригіналу.

1.9. Озвучування перекладу смислів Корану кримськотатарською мовою. Сучасна людина, особливо городянин, проводить не менше 20% свого часу в дорозі, чи то за кермом автомобіля, чи у громадському транспорті. Формат аудіокниг дозволяє з користю проводити цей час і отримувати знання. ДУМК має намір здійснити озвучування Великого Корану кримськотатарською мовою.

1.10. Гуртки з вивчення напам’ять Благородного Корану. Пророк Мухаммад (мир йому та благословення Всевишнього) сказав: «Кращий з вас той, хто вивчив Коран та навчав йому». Вивчення Корану напам’ять – це споконвічна традиція серед мусульманських народів, яка не розрізняє вік, стать, час та місце. ДУМК вважає за необхідне відродити цю традицію та відкрити гуртки з вивчення та запам’ятовування Благородного Корану для дітей, чоловіків та жінок.

1.11. Конкурси з вивчення напам’ять Благородного Корану. Місяць Рамадан – великий місяць посту та Корану. ДУМК планує проводити по завершенню цього місяця конкурси з вивчення напам’ять Корану, в яких зможе взяти участь кожна дитина та дорослий, відзначивши для себе свої досягнення за рік. Подібні конкурси, в яких переможці отримують призи, благий стимул для вивчення Книги Аллага.

1.12. Організація літніх таборів для дітей та дорослих. Літо – прекрасний час для відпочинку, табір – чудова форма для організації такого відпочинку, а вивчення Корану, сунни Пророка (мир йому та благословення Всевишнього), історії Ісламу, моральності тощо – найкращий привід все ж таки виділити час для відпочинку, який мине з великою користю для юних мусульман та мусульманських родин. ДУМК планує щорічно проводити виїзні тренінги в літніх таборах в Херсонській області та Карпатах.

1.13. Проведення лекцій та уроків для мусульман (віровчення, фікх, арабська мова, кримськотатарська мова, турецька мова, тлумачення Корану, моральність, ісламська економіка). Пророк Мухаммад (мир йому та благословення Всевишнього) сказав: «Вимога знань – обов’язок кожного мусульманина». ДУМК планує проводити регулярні щотижневі уроки та інтенсивні курси вивчення Ісламу для дітей та дорослих. 

1.14. Проведення тренінгів для імамів мечетей та ісламських культурних центрів. На жаль великою проблемою та одним з викликів для мусульманської умми є відсутність висококваліфікованих педагогів та вихователів. Імам – це та людина, на яку покладена велика відповідальність за його паству, адже кожен з нас – пастир та несе відповідальність за свою паству, як сказав про це Посланець Аллага (хай благословить його Аллаг та вітає). Тому кожен імам просто зобов’язаний не лише знати, як проводити ті чи інші мусульманські обряди, але також передавати свої знання іншим людям від малого до старого, чітко розуміти ті чи інші проблеми свого джамаату та знаходити кращі рішення для їхнього усунення, тобто виховувати людей. Для реалізації цієї мети ДУМК планує проводити щоквартальні практичні тренінги-семінари для регіональних імамів.

1.15. Відправлення молоді в мусульманські країни для отримання ісламської освіти. Знання – світло, неуцтво – морок. Аллаг в Корані говорить: «Скажи: “Невже рівні ті, які знають, і ті, які не знають?” Воістину, замисляться лише обдаровані розумом!» (сура 39, аят 9). Культурний обмін шляхом отримання ісламської освіти в різних мусульманських країнах скоротить дефіцит та нестачу підготовлених кадрів для нашого народу. ДУМК планує приділяти цьому особливу увагу, адже кадри є вирішальним фактором в розв’язанні багатьох проблем нашого суспільства. А централізована система ДУМК не дозволить переносити сюди проблеми тих суспільств та країн, в яких молодь  отримувала освіту, а також скерує юнацький максималізм в потрібне русло.

1.16. Фінансове забезпечення молоді з метою отримання світської освіти. Зазвичай в ісламському середовищі роблять наголос на отриманні ісламської освіти, а вивчення точних та гуманітарних наук відходить на другий план. Безперечно, базові ісламські знання є першочерговими, а вивчення наук, які стосуються цього мирського життя – це колективний обов’язок мусульман, за невиконання якого всіма гріх ляже відповідно на всіх. Оскільки ДУМК ‒ це орган, який представляє інтереси певної умми, то він планує приділити цьому увагу, тим більше, що в наш час дуже важко знайти серед мусульман кваліфікованого лікаря, інженера, програміста.

1.17. Проведення в університетах, інститутах та громадських закладах лекцій, тренінгів та семінарів для немусульман. Іслам – це релігія, до якої в наш час є підвищений інтерес. Є дуже багато популярних питань, що непокоять людей, які розмірковують: як Іслам ставиться до терору? Ким був Мухаммад? Чому в ісламі дозволена полігамія? Мусульманська жінка – дійсно рабиня чоловіка?  На ці та багато інших гарячих запитань ДУМК планує давати прості та доступні відповіді в межах укладених меморандумів про співпрацю та проведення лекцій, семінарів, конференцій та тренінгів у ВНЗ та інших громадських закладах, які виявлять зацікавленість.

1.18. Залучення дипломованих релігійних діячів з мусульманських країн. Після розвалу СРСР на території всіх пострадянських країн утворився духовний вакуум через комуністичну політику “Релігія ‒ опіум для народу”. Люди, природа яких тягнеться до поклоніння Аллагу, після падіння “залізного занавісу” рушили до релігії “натовпами”. ДУМК, керуючись словами Аллага, Свят Він та Велик: “Ви ‒ найкраща громада, створена серед людей: ви наказуєте добре, забороняєте неприйнятне та віруєте в Аллага!” (сура 3, аят 110), та беручи до уваги гостру нестачу місцевих дипломованих спеціалістів у релігійній сфері, для забезпечення цієї потреби залучає імамів з різних мусульманських країн. 

1.19. Відродження ісламської спадщини Кримського Ханства. Кримські татари як корінний народ України є найбільшою мусульманською спільнотою в Україні. Саме з історії кримськотатарського народу починається більш ніж тисячолітня історія Ісламу в Україні. Відродження спадщини Кримського Ханства – це відродження Ісламу та ісламських цінностей в цій країні. З метою реалізації цього направлення діяльності ДУМК тісно співпрацює з різними громадськими організаціями, освітніми центрами та державними установами, зокрема, з Таврійським Національним Університетом ім. І.В. Вернадського, при якому було створено Центр вивчення ісламської спадщини Кримського Ханства (наказ № 278-ОД від 28.12.2017 р.).

2. БЛАГОДІЙНІСТЬ

2.1. Організація іфтарів. Якось один чоловік спитав Пророка (мир йому та благословення Аллага) про те, який прояв Ісламу кращий, на що той відповів: «Давати їжу та вітатися з тим, кого ти знаєш і не знаєш». А тому, хто нагодує того, хто постує, буде така ж винагорода, що й тому, хто постував, і при цьому не зменшиться від його винагороди нічого, як повідомив про це Посланець Аллага (мир йому та благословення Всевишнього). ДУМК планує організовувати іфтари в місяць Рамадан, а також в інші місяці щопонеділка, щочетверга та світлі дні місяця, щоб об’єднувати мусульман за одним столом – багатих та бідних, дорослих та дітей.

2.2. Збір та розподіл закяту, садака аль-фітр. Одним зі стовпів Ісламу та обов’язком кожного багатого мусульманина є очищення свого майна шляхом виплати закяту. А садака аль-фітр є обов’язком навіть мусульман, які мають мінімальний достаток, в тому числі їхніх домочадців і навіть маленьких дітей, і вона, як повідомив нам про це Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага), є очищенням від недоглядів та помилок, які були зроблені тими, хто постував. ДУМК планує організувати збір та розподіл цих коштів, побудувавши певну систему, яка буде розраховувати суму закяту, формувати списки нужденних з їхньою контактною інформацією, ділити їх на типи та категорії. Ця система також буде інтегрована в регіонах.  

2.3. Організація курбана. Немає більш улюбленої дії для Аллага в День Жертвоприношення ніж зарізати курбан. І, як правило, в цей день всі заможні мусульмани прагнуть зарізати тварину, поїсти смачного м’яса та пригостити ним бідних та нужденних, що супроводжується певними труднощами, особливо для міського населення, починаючи з пошуку тварини, списку нужденних та закінчуючи логістикою роздачі. ДУМК готове взяти на себе вирішення цих питань, побудувавши системну роботу зі збору коштів, різання курбану та роздачі його нужденним сім’ям. 

2.4. Організація Ораза та Курбан байрама. Кожне з двох великих ісламських свят є логічним завершенням та кульмінацією виконання великих обрядів. У випадку Ораза байраму – це стовп посту, а у випадку Курбан байраму – стовп хаджу. Ці свята є символами Ісламу та нашої культури. Тому їхнє проведення в колективі, починаючи зі святкової молитви та завершуючи різними частуваннями, пізнавальними конкурсами, спортивними змаганнями з подарунками для дітей та дорослих, є дуже важливим для збереження самобутності та ідентичності мусульман загалом та кримських татар зокрема. Відштовхуючись від цього, ДУМК планує зайнятися проведенням святкових заходів з максимальною консолідацією всіх мусульманських громад та діаспор.

2.5. Забезпечення сиріт, вдів та сімей політв’язнів. Посланець Аллага (мир йому та благословення Аллага) сказав: «Я і той, хто взяв під опіку сироту, в Раю будемо ось так», ‒ і він витягнув та розсунув вказівний та середній пальці. А того, хто дбає про вдову та бідняка, Пророк (мир йому та благословення Аллага) прирівняв до того, хто бореться на шляху Аллага. Дружин та дітей політв’язнів можна прирівняти за становищем до вдів та сиріт. Особливо це стосується тих, кому дали довгі або довічні строки позбавлення волі. Враховуючи достоїнство опіки сиріт та вдів, ДУМК планує скласти електронну базу вдів та сиріт з повними контактними даними, які будуть постійно перевірятися та оновлюватися, а зібрані цільові кошти регулярно переправлятимуться їм.

2.6. Фінансова допомога хворим. Хвороба – це випробування та очищення для мусульманина, а тому, хто полегшить становище мусульманина в цьому житті, Аллаг полегшить йому його становище в Наступному житті, ‒ як повідомив про це Посланець Аллага (мир йому та благословення Всевишнього), який також сказав: «Воістину, коли мусульманин вирушить навідати свого хворого брата, то буде постійно серед плодів Раю, поки не повернеться». Хвороба може щасливу людину зробити миттєво нещасною, а багату – бідною, але хворі (зокрема і вдови, і сироти) згідно шаріату не відносяться до категорій, які мають право на закят. Тому ДУМК вважає за необхідне вести додатковий облік хворих, збирати контактну інформацію, моніторити її, залучати для цього цільові кошти і розподіляти ці кошти серед них, а також організовувати відвідування хворих, зокрема і для моральної підтримки, що є правом мусульманина щодо своїх братів по вірі.

2.7. Захист прав мусульман. Сьогодні мусульмани дуже часто зазнають утисків через незнання своїх законних (світських) прав та перевищення повноважень чиновниками. Особливо актуальна ця проблема в анексованому Криму, де мусульман утискають за ознакою віри та національності. Яскраво це спостерігається і в Україні, в яку приїздять мусульмани з надією жити вільно, але на жаль дуже часто стикаються з проблемами при перетині кордону, не зважаючи на всі наявні законні підстави приїзду в Україну, що нерідко закінчується депортацією або, що ще гірше, екстрадицією в Росію. ДУМК вважає за необхідне заснувати правозахисну організацію, яка буде оперативно реагувати на подібні випадки з наданням правової консультації та оформляти запити до Європейського суду з прав людини з метою недопущення екстрадиції.

2.8. Будівництво соборних мечетей в столиці та обласних центрах, відкриття ісламських культурних центрів та молитовних приміщень.  Мечеть – це не просто місце поклоніння, але й центр комунікації одновірців, де отримують знання та обмінюються життєвим досвідом. ДУМК планує почати будівництво соборної мечеті в столиці України – м. Києві, а згодом і в усіх інших обласних центрах материкової України. В невеликих містах та населених пунктах ДУМК буде відкривати ісламські культурні центри та молитовні приміщення, щоб мусульмани мали можливість молитися в них, проводити обряди, вивчати Іслам, кримськотатарську, арабську та турецьку мови, свій побут, традиції та культуру.  

2.9. Реставрація старих мечетей та пам’ятників архітектури мусульманської спадщини. Серйозної уваги заслуговує мусульманська спадщина корінного народу України – кримських татар на її землях, а також пам’ятники архітектури, місця захоронення турецьких солдат, які пліч-о-пліч в 1916-1917 рр. билися проти Російської імперії. Як відомо лише з серпня 1916 року по серпень 1917 року 15-й османський корпус у битвах з російськими військами втратив близько 25 тисяч людей. На території Івано-Франківської області збереглося не менше шести кладовищ воїнів османської імперії. Серед них є одне офіцерське в селі Гутиско. До 1939 року всі місця захоронень турецьких солдат підтримувалися в належному стані. Але після приходу радянської влади багато кладовищ були зруйновані або занедбані. Щодо реставрації мечетей, то варто згадати гостре нагальне питання щодо м. Миколаєва, де збереглися рештки кримськотатарської мечеті по вул. Котельній. Виконком Миколаївської Ради народних депутатів рішенням № 91 від 26.02.1993 року фактично позитивно вирішив це питання на користь мусульманської громади, задовольнивши прохання передати їм цю мечеть. В ньому зазначено наступне: «Питання передачі решток мечеті та земельної ділянки мусульманській релігійній громаді розглянути після реєстрації її уставу в встановленому законом порядку». Але це право досі не реалізоване через інтереси деяких міських депутатів з опозиційного блоку. ДУМК має намір сприяти вирішенню подібного роду питань, зокрема залучаючи до цього процесу Меджліс кримськотатарського народу.

2.10. Відкриття загальноосвітніх кримськотатарських національних шкіл та дитячих садків. Після анексії Криму на материкову частину України переселилося за різними даними від 15 до 25 тисяч кримських татар, які оселилися в різних регіонах – Херсонській, Київській, Львівській, Вінницькій та Волинській областях. Переважно це сім’ї з дітьми, юнаки та дівчата, які також будуть формувати нові родини. У зв’язку з цим щодня зростає потреба відкриття своїх кримськотатарських національних шкіл та дитячих садків, в яких у дітей буде можливість окрім загальної освіти вивчати свою мову, релігію та культуру. ДУМК планує приділити цьому особливу увагу, оскільки діти – це наше майбутнє. 

2.11. Поховання мусульман. Кримські татари, мусульмани, живучи в країні, більшість населення якої – немусульмани, особливо після переселення багатьох кримських татар внаслідок окупації Криму Російською Федерацією в 2014 році, стикнулися з гострою проблемою поховання мусульман, що померли на чужині. ДУМК активно займається виділенням для мусульманських громад України окремих мусульманських кладовищ або мусульманських секторів на території діючого кладовища, де поховання будуть проводитися чітко згідно законоположенням Ісламу.

3. ХАДЖ ТА УМРА

3.1. Організація турів з хаджу та умри. Хадж – це один зі стовпів Ісламу, який повинен бути здійснений кожним релігійно зобов’язаним мусульманином, який має матеріальну можливість. ДУМК планує зайнятися організацією турів з хаджу як для мусульман-кримських татар, що виїхали на материкову частину України, так і для громадян України, що проживають в тимчасово окупованому Криму.

3.2. Організація благодійних турів з хаджу для малозабезпечених мусульман. Для малозабезпечених мусульман ДУМК має намір отримувати спеціальні квоти та організовувати безкоштовні тури в хадж в межах реалізації програми «Гості короля».

4. СОЦІАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

4.1. Відкриття ісламських фінансових фондів, закладів. Багато мусульман мають талант та професійні здібності вести бізнес, але не мають достатньо інвестицій. Є й такі, хто може інвестувати, але не здатен вести бізнес. ДУМК планує створювати та всіляко сприяти створенню таких майданчиків у вигляді інвестиційних фондів та закладів, де б мусульмани могли об’єднати свої зусилля та можливості в атмосфері цілковитої довіри та роботи в межах пречистого шаріату. 

4.2. Здійснення актів громадянського стану у відповідності з ісламським правом та проведення третейських шаріатських судів. Незважаючи на те, що Україна – це світська держава, мусульмани в цій країні в громадських питаннях можуть дотримуватися норм та вимог своєї релігії через реєстрацію актів громадянського стану, а також регулювати свої конфлікти за допомогою третейських шаріатських судів, керуючись словами Всевишнього Аллага: “Віруючий та віруюча не повинні приймати рішення в якійсь справі, коли Аллаг і Його Посланець уже вирішіли це” (сура 33, аят 36). Ця практика вже здійснюється, і ДУМК планує популяризувати, систематизувати та легалізувати її, як це зроблено, наприклад, у Великобританії.

4.3. Відкриття третейських цивільних судів. Укладання шлюбу, здійснення розлучення, розподіл спадщини, оформлення заповіту – всі ці питання цивільного характеру, в яких законослухняні мусульмани, громадяни України, хотіли б керуватися нормами своєї релігії, адже Іслам – це образ життя. Конституція України дозволяє їм це зробити, а європейський вектор розвитку країни практично гарантує успіх відкриття в нашій країні третейських цивільних судів для мусульман, адже подібна практика вже існує у Великобританії. Відділ з адміністративних та правових справ ДУМК займеться підготовкою відповідних законопроектів та розробить можливі механізми роботи подібних інстанцій.

4.4. Розвиток ісламського бізнесу. Гроші – це колесо життя, як мовить східна мудрість. Мусульманин зобов’язаний заробляти дозволеними засобами та способами. З іншого боку дуже часто серед мусульман, партнерів по бізнесу, виникають конфлікти та суперечки через неуцтво та незнання правил та норм ведення ісламського бізнесу. Відділ з адміністративних та правових справ ДУМК буде займатися поступовою ліквідацією цього невігластва шляхом складання Уставів для підприємств згідно з ісламськими нормами, проведення спеціальних тренінгів та семінарів для бізнесменів. Наявність такої практики створить сприятливий фон та атмосферу для залучення інвестицій в Україну з мусульманських країн.

4.5. Запровадження вакуфів. Вакуф – це накладання обмежень на майно (рухоме і нерухоме), які передбачають заборону на продаж, на передачу у спадок, на дарування для того, щоб це майно безперервно “працювало” на потреби мусульманської громади. Інститут вакфа був запроваджений з метою вирішення існуючих соціальних проблем в мусульманському суспільстві. ДУМК планує популяризувати цю практику в Україні для здійснення та реалізації різних соціальних програм. 

4.6. Відкриття ісламського ТБ і радіомовлення. ЗМІ ‒ дуже важливий інструмент у формуванні громадської думки та згуртуванні суспільства. Оскільки мусульмани-кримські татари розкидані материковою Україною в умовах окупації Криму, вони ще більше потребують комунікації та швидкого обміну новинами. Тому одним із завдань інформаційно-видавничого відділу ДУМК буде відкриття ТБ і радіомовлення. Чудовим початком реалізації цих глобальних проектів слугуватиме Інтернет-мовлення за протоколом OTT і IPTV.

5. ЗВ’ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ

5.1. Проведення круглих столів, презентацій та конференцій в Україні. В наш час дуже важливо бути відкритим та публічним, тому що навколо Ісламу та мусульман склалась величезна кількість негативних стереотипів. ДУМК, проводячи круглі столи, презентації та конференції, присвячені розкриттю своєї діяльності, не тільки розповідає про Іслам, про себе та проблеми ісламської умми в цілому та кримськотатарського народу зокрема, але й вносить цим свою частку у формування здорового громадянського суспільства.

5.2. Участь ДУМК в самітах, з’їздах, конференціях, засіданнях комітетів та комісій на міжнародному рівні. В умовах сучасної глобалізації, а також враховуючи те, що ми – всього лише частка великої ісламської умми, дуже важливо розповідати за межами своєї країни про свою діяльність, обмінюватися досвідом у рішенні тих чи інших питань, прямо та відкрито заявляти про існуючі проблеми та обговорювати їх, чи то ксенофобія, чи ісламофобія, чи антисемітизм. ДУМК планує активно розповідати про утиски кримських татар та мусульман у тимчасово окупованому Криму за національною та релігійною ознаками на всіх наявних міжнародних майданчиках. Зокрема, ДУМК прийняло участь в щорічній нараді ОБСЄ з розгляду виконання зобов’язань в людському вимірі 2018, яке пройшло в цьому році у Варшаві.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».