cr

Євроінтеграція спільноти мусульман України

Муфтій Криму Айдер Рустемов та голова Асоціації мусульман України Сулейман Хайруллаєв відвідали Австрію з офіційним візитом. Візит розпочався з зустрічі в генеральному офісі «Ісламської релігійної громада Австрії» (ІРГА) з президентом ісламської спільноти Австрії Умітом Вуралом та шановним Муфтієм Австрії. Сторони обговорили питання щодо можливості підтримки мусульманської громади України та інших громад, які постраждали в наслідок російської агресії в Україні.

Після офіційної зустрічі Муфтій Криму з екскурсією відвідав навчальні заклади ІРГА, де обмінявся з командами ісламського коледжу, школи та інституту досвідом Духового управління мусульман Криму в реалізації освітніх та релігійних проектів. Ввечері цього ж дня відбулася ще одна зустріч з членами Ради вчених, дорадчої ради та Верховної ради ІРГА, на якій Айдер Рустемов розповів шановним колегам про положення мусульман в Україні та Криму до та під час війни, а також обговорив вектори підтримки та допомоги Австрійської спільноти мусульманам України.

В п’ятницю, 16 вересня, Муфтій Криму звершив джума-намаз в одній із соборних мечетей, де до хутби Муфтій Австрії виступив зі словами підтримки мусульманської спільноти України, та закликав прихожан до всілякої підтримки та допомоги своїм одновірцям в Україні.

Муфтій Криму відвідав ісламський культурний центр Відня, який очолює Ахмад аль-Муфарах. Цей ісламський культурний центр – є одним з найбільших центрів Австрії та має мінарет висотою 32 метри.

Офіційний візит закінчився зустріччю з Надзвичайним і Повноважним Посолом України в Республіці Австрія паном Василем Химинцем, на якій Муфтій Криму розповів про свій візит та зустрічі, а також обговорив з паном Послом питання взаємодії та допомоги мусульманської спільноти Австрії одновірцям в Україні.

Слід зазначити, що ісламська релігійна громада Австрії – це громада, яка об’єднує та консолідує усіх мусульман, які живуть в цій країні, не дивлячись на їх походження, національність чи статус. Мусульманська громада Австрії нараховує близько 750 000 чоловік. Основна маса мусульман – це мусульмани турецького та балканського походження, які живуть в цій країні вже в третьому поколінні. Громада знайшла чудове місце, де може вільно, спокійно та без жодних утисків сповідувати свою релігію в Європі. Іслам в Австрії є визнаною традиційною релігією на державному рівні. Австрія дає можливість мусульманам вивчати та навчати ісламу в держаних школах, а також контролювати набор вчителів та їх діяльність.

Таким чином мусульмани Криму починають євроінтеграцію мусульманської спільноти України, адже Крим буде звільнено! Крим – це колиска ісламу в Європі. Крим – це Україна!

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Повідомляєтся що Ібн ’Умар (нехай буде вдоволений ним та його батьком Аллаг!), сказав:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Іслам зведений на п’яти [стовпах]: свідчити, що немає бога, окрім Аллага, і Мухаммад – Посланець Аллага, звершувати молитву, сплачувати закят, здійснювати паломництво до Дому, постити у Рамадан».