cr

Іфтар в Бухаресті

27 березня 2023 року Муфтій Криму Айдер Рустемов на запрошення Муфтія Румунії Мурата Юсуфа відвідав урочистий іфтар в столиці Румунії місті Бухарест. 

Захід був організований Муфтіятом мусульманської громади Румунії спільно з Державним секретаріатом з питань релігійних конфесій Румунії. Серед присутніх гостей іфтару були релігійні діячі, дипломати, в тому числі Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Ігор Прокопчук.

Муфтій Криму мав честь виступити перед поважними гостями заходу. В своїй промові Муфтій розказав про реалії життя українського народу в умовах повномасштабної війни, про жахливі злочини, які скоює росія на нашій землі. Він повідомив, зокрема, і про 348 релігійних споруд, серед яких – 8 мечетей, що були пошкоджені або зруйновані в результаті обстрілів та бомбардувань рашистами. 

Муфтій зазначив, що знадобилося цілих 8 років, щоб весь світ побачив злочинну сутність росії на власні очі – після трансформації російської агресії проти України в повномасштабну війну. І майже рік – щоб світ переконався у міці України та об’єднався задля допомоги їй. 

Він також підкреслив, що кримські татари – корінний мусульманський народ України – зрозумів це зло ще 3 століття тому, коли в 1783 році більше ніж півмільйона людей були змушені тікати зі своєї Батьківщини, Криму, від російських тортур, переслідувань та масових вбивств. Саме з того трагічного часу в Румунії оселилася велика діаспора кримських татар, яких наразі тут близько 24 тисяч. 

Муфтій Криму подякував Муфтію Румунії Мурату Юсуфу та всім, хто підтримує мусульман України та весь український народ, за допомогу, теплі слова та молитви. Він також привітав присутніх з настанням місяця Рамадан і виразив сподівання, щоб Всевишній дарував у цей Рамадан перемогу добра над злом, мир та спокій всьому світові, кожній родині.

Також під час візиту до Бухаресту Муфтій побував у Парламенті Румунії та відвідав Посольство Туреччини.

Висловлюємо свою вдячність муфтію Румунії Мурату Юсуфу, Мусульманській громаді Румунії, кримськотатарській діаспорі Румунії, а також румунським парламентарям за зустріч та допомогу в проведенні даного заходу на вищому рівні.

Прес-служба ДУМ АРК

Коментарі закриті.

Від  Абу Хафса ’Умара ібн аль-Хаттаба (нехай буде вдоволений ним Аллаг!) передається:

«Я чув, як Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага!) сказав: «Усі вчинки – лише [згідно] з намірами, і кожна людина одержить лише за намірами. Тож у того, хто здійснив переселення6 заради Аллага і Посланця Його, переселення буде [зараховане] як [здійснене] заради Аллага і Посланця Його, а хто ж здійснив переселення заради земних благ чи жінки, щоб узяти шлюб з нею, то переселення його буде [зараховане] як здійснене заради того, заради чого він його здійснив».