Чергова хвиля тиску на кримських татар, опору українського Криму
Напередодні річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну, річниці окупації Криму, а також так званих «виборів», а насправді продовження терміну тиранії Путіна, Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у відеозверненні до кримчан наголосив про неминуче звільнення Криму військовим шляхом. Після цього звернення лідера кримських татар, слово якого в Криму є дуже вагомим, розпочалася нова хвиля утисків та обшуків.
Так, 22 лютого окупанти з’явились в будинку правозахисниці та громадської журналістки Лутфії Зудієвої. Цього разу вони шукали «наркотики». Під час обшуку силовиками було вилучено комп’ютерну техніку, щоб Лутфіє не могла працювати, також було вилучено брошуру, в якій були зібрані тексти з приводу політв’язня Нарімана Джаляла. Одним із обвинувачень правозихисниці було те, що свої пости в соцмережах вона не позначає приписом, що є громадськім журналістом «Радіо Свобода» – яке в росії є вважається так званим «іноземним агентом».
Наступні обшуки відбулися вже вранці 29 лютого у Старому Криму та селі Журавки у будинках чотирьох кримських татар. Згідно з повідомлень, обшуки провели в будинках Ленура Якубова, Ізета Сайфулліна (імам незалежної мусульманської громади «Эски Къырым»), Ідріса Юрдамова (голова громади «Эски Къырым») та Шевкета Кіямова. Також обшуки провели в мечеті міста Старий Крим.
За підсумками обшуків було затримано Ленура Якубова та Ізета Сайфулліна, яких силовики РФ відвезли у невідомому напрямку.
Дружина Ідріса Юрдамова – Лілія, в своєму відеокоментарі, наголосила, що коли вона сказала силовикам, що хвилюється за свого чоловіка, вони відповіли їй, що треба менше читати українські та американські новини. Також Ільвєр Аметов розповів, що коли під час обшуку у його приватному будинку-музеї силовики побачивши портрет Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва запитали його, навіщо тут висить портрет цього «терориста», на що Ільвєр Аметов відповід, що це він для вас «терорист», а для мене патріот.
Таким чином окупаційна влада Криму не припиняє своїх зусиль в боротьбі та переслідуванні кримських татар, мусульман Криму, лідерів, активістів, журналістів та громадських діячів використовуючи вже звичні засоби: фабрикування справ, підкидання «забороненої» літератури, зброї та інше.
Всі ці події в черговий раз демонструють тиск окупаційної влади на кримських татар, опору українського Криму. Всі вони вкотре вказують на кричущі порушення релігійних прав та свобод, а також базових прав людини.
Але все це нічого не значить перед Волею і Всемогутністю Всевишнього Аллага. Правда та істина завжди перемагає. Ін ша Аллаг, ми обов’язково переможемо.
Наша боротьба продовжується!
Прес-служба ДУМАРК




